Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bulancak 19 Eylül Kız Teknik ve Meslek Lisesi

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Bulancak 19 Eylül Kız Teknik ve Meslek Lisesi Empty
MesajKonu: Bulancak 19 Eylül Kız Teknik ve Meslek Lisesi   Bulancak 19 Eylül Kız Teknik ve Meslek Lisesi Icon_minitimeC.tesi Haz. 27, 2009 11:28 am

Bulancak 19 Eylül Kız Teknik ve Meslek Lisesi Okul

Tarihçemiz....

Okulumuz, 1957 yılında özel idareye ait bir binada Akşam Kız Sanat Okulu olarak öğretime açılmış olup, 1968 yılına kadar bu binada eğitim-öğretime devam etmiştir. 1968 yılında şahısa ait bir binaya taşınmış, 1972 yılına kadar bu binada eğitim öğretime devam etmiştir. 1972 yılında başka bir şahıs binasına taşınmış ve Pratik Kız Sanat Okulu olarak eğitim öğretime devam etmiştir. 1976 öğretim yılında Pratik Kız Sanat Okulu bünyesinde Anaokulu açılmıştır.

1984 - 1985 öğretim yılında ise, Kız Meslek Lisesi'ne dönüştürülmüştür. 1989 yılında, önceden Ticaret Meslek Lisesi olarak kullanılan binaya taşınmıştır. 22.02.1993 Tarihinden itibaren Ballıca Mahallesi, Latife Hanım Caddesindeki kendi binasında hizmet vermeye başlamıştır. 2002 - 2003 Öğretim yılından itibaren meslek lisesine dönüştürülerek erkek öğrenci kaydı alınmıştır. Aynı yıl bünyesine bir pansiyon dahil edilmiş olup, yatılı öğretime de geçilmiştir. 2004 - 2005 öğretim yılında Valilik onayıyla okulumuzun adı 19 Eylül Meslek Lisesi olarak değiştirmiştir.

Bölümlerimiz
Bilişim Teknolojileri Alanı
Bilgisayar sektörüne nitelikli ve kaliteli ara eleman yetiştirme amacıyla kurulan bölümümüzde; yazılım, donanım, ağ sistemleri ve web programcılığı dallarında eğitim verilmektedir.

Bilişim Teknolojileri Bölümü Envanteri
Okulumuz Bilişim Teknolojileri Bölümü laboratuarı zengin bir donanıma sahip olup tüm araç ve gereçler öğrencilerimizin rahat ve güvenli bir şekilde öğrenmeleri amacıyla kullanılmaktadır. ADSL internet bağlantısı ile bilgiye hızlı erişim sağlanmaktadır. Çağın gereklerine uygun olarak laboratuarımız sürekli güncellenenmektedir.

Bilişim Teknolojileri Bölümünü başarıyla bitiren öğrencilerimiz;
Bilgisayar alanındaki temel kavramları bilir.
Sektörde geçerliliğini koruyan kişisel bilgisayar işletim sistemlerini ve ağ işletim sistemlerini kurar, kullanır.
Kelime işlemci, hesaplama tablosu, sunu, veri tabanı ve grafik tabanlı tasarım programlarını kurar, kullanır.
Bilgisayar montajı ve donanım güncelleştirme işlemlerini yapar, bilgisayarı çalısabilir hale getirir.
Bilgisayarda karşılaşılan yazılım ve donanım arızalarını tespit eder ve uzmanlık gerektirmeyen sorunlara çözüm getirir.
Bilgisayarlı iletişim alanlarındaki gerekli donanım ve yazılım gereçlerini tanır ve kullanır.
İnterneti kullanarak istediği bilgilere erişebilir.
Web sayfası tasarımı yapabilir.
Bilgisayar sektöründe nitelikli ara eleman olarak yer alır.
İnsan ilişkileri ve girişimcilik alanında temel kavramları bilir, hizmet verirken bu kavramları ilke ve etik kurallara dönüştürür.
Alanı ile ilgili bilgi ve becerilerini kullanarak ülke ekonomisine katkıda bulunur.
Bilişim Teknolojileri Bölümünde Başarılı Olmak İçin Gereken Özellikler, İlgi ve Yetenekler
Sayısal zeka
Matematik bilgisi ve işlem yeteneği
Elektroniğe karşı ilgi ve merak
Bilgisayara karşı ilgi ve merak
Teknolojiyi takip etmek
Sorunlara anında çözüm yeteneği
Bilişim Teknolojileri Bölümünden Mezun Olan Ögrencilerimizin Üniversite Sınavında Ek Puan Aldıkları Bölümler
Bilgisayar Ögretmenliği
Bilgisayar Sistemleri Ögretmenliği
Bilgisayar Ve Kontrol Ögretmenliği
Bilgisayar Ve Ögretim Teknolojileri Ögretmenliği
Elektronik Ve Bilgisayar Ögretmenliği
Yönetim Bilişim Sistemleri
Bilgisayar Teknolojisi Ve Programlama
Bilişim-Yönetim
Bilgi Yönetimi
Yüksekokul Veya Fakültelerden Mezun Olacak Öğrencilerin Ünvanları, Çalıştıkları Alanlar ve İş İmkanları
Bilişim Teknolojileri Bölümü öğrencilerimizin kendi alanlarındaki meslek yüksek okullarına sınavsız geçiş hakkı vardır.

Okulumuz Bilişim Teknolojileri Bölümünden mezun olan öğrencilerimiz "Teknisyen" ünvanını, kendi alanında bir meslek yüksek okulunda önlisans programını tamamladıktan sonra ise Tekniker" ünvanını alabilmektedir.

Öğrencilerimiz kendi alanlarında ek puan verilen bir lisans programını bitirirlerse "Teknik Ögretmen" ünvanını alırlar.

Öğrencilerimiz liseyi ya da meslek yüksek okulunu bitirdikten sonra bilgisayar ve bilişim sektöründe ara eleman olarak çalışabilir, eğitim ya da teknik eğitim fakültelerini bitirdikten sonra da Bilgisayar Öğretmeni olabilir, kamu veya özel sektörde çalışabilirler.
http://bulancak.yetkinforum.com

Bulancak 19 Eylül Kız Teknik ve Meslek Lisesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BULANCAK TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ, DENİZCİLİK ANADOLU MESLEK LİSESİ
» Bulancak Ticaret Meslek ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi
» Bulancak Sağlık Meslek Lisesi
» Bulancak Lisesi
» Bulancak Anadolu Lisesi