Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bulancak Sağlık Meslek Lisesi

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Bulancak Sağlık Meslek Lisesi Empty
MesajKonu: Bulancak Sağlık Meslek Lisesi   Bulancak Sağlık Meslek Lisesi Icon_minitimeCuma Haz. 26, 2009 6:43 pm

Bulancak Sağlık Meslek Lisesi Okul%201

BULANCAK – Sağlık Meslek Lisesi’nin Tarihçesi

Okulumuz 1989(1989/1990) yılında Giresun-Bulancak, Ticaret Meslek Lisesinin ek binasında Hemşirelik bölümü olarak eğitim öğretime açılmıştır. Daha sonra 1999 yılında bölüm değişikliği yapılarak Acil Tıp Teknisyenliği alanında eğitimine devam etmiştir. Halen bu alanda öğrenci yetiştirmeye devam etmektedir.

1999 yılında ise İncüvez deresinin yanında bulunan belediyeye ait binaya taşınarak, hizmetine burada devam etmeyi sürdürmektedir. 250 metrekarelik bir alanda iki katlı olarak açılan okula, daha sonra bir kat daha ilave edilmiştir. Halen 6 derslik, bir ATT dershanesi, bir bilgisayar sınıfı, kütüphane, kantin, dinlenme sınıfı 2 idare odası, 1 öğretmenler odası 1 rehberlik odası 1 memur odası bulunmaktadır. Daha önceki yıllarda çift şube olarak öğrenci alınırken, son dört yılda tek sınıf olarak öğrenci kontenjanı verilerek, öğrenci sayısı düşürülmüştür. Ancak İlin en büyük ilçesinde bulunan okulumuza yoğun bir talep vardır. (2006–2007 yılında 1400kişi, 2007–2008 yılında 1700 kişi tercihte bulunmuştur.)

Sağlık Bakanlığına bağlı olarak Eğitim-Öğretim faaliyetlerini sürdürürken 21.03.2006 tarihinde (5450 sayılı yasayla) Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiştir.

Okulumuzun binası bakanlığımıza ait değildir. Kendisine ait Eğitim – Öğretime göre planlanmış bir binası yoktur. Bu amaçla temin edilen Şemsettin mevkiinde bulunan arsasına yıllardır bina yaptırmak mümkün olmamıştır.

BSML;

* Bilgiye ihtiyaç duyan ve aradığı bilgiye ulaşabilen,

* Ulaştığı bilgiyi kullanabilen ve paylaşabilen,

* Problem çözebilen ve Teknolojiyi etkili olarak kullanabilen,

* Eleştirel düşünebilen, iletişim kurabilen,

Beyinleri ülkemize kazandırmayı kendisine hedefleyen, Türk Milli Eğitim Amaçları doğrultusunda hizmet vermektedir.

Okulumuz mezunlarının hemen işe başlayabilmelerinden dolayı talep edilen okul haline gelmiştir. Sosyal, kültürel ve sportif çalışmalara önem vermesi de çevrede önem kazanmıştır.

OKULUMUZUN MİSYONU

İnsani değerlere sahip, nitelikli sağlık elemanı yetiştirmek ve bir üst öğretim kurumlarına daha fazla öğrenci göndermek için varız.

OKULUMUZUN VİZYONU

ATT yetiştirmek bizim işimizdir. Acil Tıp Teknisyeni olmak için bizi tercih edin.

OKULUMUZUN İLKE VE DEĞERLERİ

Şeffaf yönetim,

Fırsat eşitliği,

Hukukun üstünlüğü,

İnsan hakları

Hasta hakları (11. ve 12.sınıflarımız haftanın 3 günü hastanede çalışıyor)

Toplumsal değerler,

İnsan sevgisi

Doğruluk

Dürüstlük

Sevgi

Saygı

Ahlak kuralları(İyilik yapmayı ve faydalı olmayı içselleştirmek)

Üretken düşünce,

Sürekli gelişme,

Yaşam boyu öğrenme,

Bilgiye ulaşma ve hizmette kalite önceliğimizdir,

Kalite

Ekip anlayışı

Katılımcı yönetim anlayışı,

Çalışanlar, öğrenciler ve diğer paydaşların memnuniyeti,

Performansa dayalı insan kaynakları değerlendirmesi,

Sosyal sorumluluk,

Çevreye duyarlılık.

http://bulancak.yetkinforum.com