Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

BULANCAK TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ, DENİZCİLİK ANADOLU MESLEK LİSESİ

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

BULANCAK  TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ, DENİZCİLİK ANADOLU  MESLEK LİSESİ Empty
MesajKonu: BULANCAK TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ, DENİZCİLİK ANADOLU MESLEK LİSESİ   BULANCAK  TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ, DENİZCİLİK ANADOLU  MESLEK LİSESİ Icon_minitimeC.tesi Haz. 27, 2009 11:37 am

BULANCAK  TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ, DENİZCİLİK ANADOLU  MESLEK LİSESİ Ust
OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Bakanlığımız Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü adına tahsisli 22.676.7 m2 arsa üzerine Giresun Valiliğimiz tarafından 06.09.1993 tarihinde Bulancak Endüstri Meslek Lisesi yapımı için 11.500.000.000 TL'sına ihale edilen Okulumuzun inşaatına, 02.10.1993 tarihinde yer teslimi yapılarak başlanmıştır.İnşaatının 1995 yılında bitirilmesi gereken Okul ve Atölye binaları İnşaatı bitirilememiş keşfe ilave olarak 3.450.000.000 TL'sı eklenmesine rağmen binalar yinede tamamlanamamış, 15.09.1997 tarihinde binaların tasfiye kabulü yapılarak müteahhitten teslim alınmıştır.

Binaların eksiklikleri tamamlanmadan suyu, elektriği kanalizasyon bağlantıları yapılmadan, kalorifer sistemi çalışmaya başlatılmadan 1997-1998 öğretim yılı başında Anadolu Teknik Lisesi olarak Elektronik Bölümü ile eğitime açılmıştır. Elektronik Bölümü Hazırlık sınıfında 23 öğrenciyle 15 Eylül 1997 tarihinde fiilen eğitim öğretim başlamıştır. Kısa sürede kalorifer çalışmaya başlatılmış, kanalizasyon ve diğer bağlantılar yapılarak hizmete sunulmuştur.

Çevre düzenleme çalışmaları için 1997 yılı birim fiyatlarıyla yine aynı müteahhide 25.000.000.000 TL'sına ihale edilmiş ve 1998 yılı sonunda eksiklikler tamamlanmıştır.

Bu arada Okulumuza 1998-1999 Öğretim yılında Anadolu Teknik Lisesi Elektrik Bölümü, ayrıca Okulumuz bünyesinde Endüstri Meslek Lisesi açılarak bu Okulumuzda da Elektronik ve Mobilya Dekorasyon Bölümleri eğitim-öğretime başlamıştır. Bu arada atölye kurma çalışmaları başlatılmış ve Okulun trafosu olmadığından Okulumuz yakınında bulunan Patar Gıda Sanayine ait trafodan Okulumuz atölyelerine geçici elektrik bağlantısı yapılarak atölyelerde eğitim öğretime başlanmıştır.

1999 yılında Okulumuza trafo yapımı için keşif yaptırılmış, Bakanlığımızdan sağlanan 6.000.000.000 TL'sı ödenekle trafo yaptırılarak Okulun bütün birimleri aynı trafodan beslenecek konuma getirilmiştir. Bu arada Okulumuz kendi imkanlarıyla bahçe düzenlemesine başlamış, bordur taşları temin edilerek döşenmiş bahçede ağaçlandırma çalışmaları yapılmıştır. Ayrıca Okulumuz bahçesinde ihtiyaç duyulan ****** büstü kendi imkânlarımızla yaptırılmıştır. Okulun güvenliği açısından girişler teke indirilmiş ve giriş kısmına nöbetçi kulübesi ve demir kapı yaptırılmıştır.

200-2001 öğretim yılında okulumuzun yanında bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ait olan 150 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu okulumuza devredilerek Okulumuzda Pansiyon faaliyetine başlanmıştır.

2001 yılında sağlanan 15.000.000.000 TL'sı ödenekle Pansiyon kalorifer kazanları yenilenmiş ve bütün kaloriferler merkezi olarak okulumuzun kazan dairesine toplanmıştır.

2002 yılında sağlanan 16.000.000.000 TL'sı ödenekle Atölye binalarının altında bulunan atıl durumdaki kısımların kapı ve aydınlatma çalışmaları yapımına başlanmıştır. Ayrıca 2002-2003 öğretim yılında Okulumuz bünyesinde Teknik Lise kısmı açılarak Bilgisayar bölümü eğitim öğretime başlamıştır.

2003 ve 2004 Öğretim yıllarında temin edilen ödenekle (2003 yılı 55.000.000 TL'sı 2004 Yılı 65.000.000 TL'sı )Atölye binası bodrum katları onarılarak resimhane, atölye ve Laboratuar odaları oluşturulmuş, ayrıca çok amaçlı salonun tabanı döşenmiş, Öğrenci Pansiyonuna yangın merdiveni yaptırılmış ve Atölye ile Ana Binanın dış cephesi boyatılmış ayrıca çatılar izocamla kaplatılarak yalıtımı sağlanmıştır.

2003–2004 eğitim öğretim yılı başında EML Tesisat Teknolojisi (Isıtma-Doğal Gaz) ve Elektrik Bölümü, 2004–2005 eğitim öğretim yılı başında Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar (Donanım) ve EML Bilgisayar (Yazılım) bölümü; 2005–2006 eğitim-öğretim yılı başında da Anadolu Meslek Lisesi Güverte ve Gemi Makineleri Bölümleri açılarak yöre gençlerimizin hizmetine sunulmuşlardır.

Okulumuz kendi kaynaklarını verimli bir şekilde kullanılarak , Kütüphane, Laboratuarlar, Kantin, ****** Köşesi, toplantı salonu, projeksiyon sınıfı, bilgisayar laboratuarları ve diğer fiziki mekanların iyileştirme çalışmalarımız devam etmektedir.

Alanlarımız......

Bilişim teknolojileri
Elektrik-Elektronik Teknolojileri
Tesisat teknoloji ve ilklimlendirme
Ahşap teknoloji
Denizcilik
http://bulancak.yetkinforum.com

BULANCAK TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ, DENİZCİLİK ANADOLU MESLEK LİSESİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bulancak 19 Eylül Kız Teknik ve Meslek Lisesi